Alkoholisko dzērienu iegāde

Atbilstoši jaunajām normatīvajām prasībām, no 28.12.2020, iegādājoties alkoholiskos dzērienus, ir nepieciešams apstiprināt savu identitāti un vecumu ar kvalificētiem drošas elektroniskās identifikācijas līdzekļiem, piemēram Smart-ID.

Speciālo atļauju (licenci) alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecībai var apskatīt ŠEIT. Pielikums ŠEIT.

Vecuma apliecināšanas rīki alkoholisko dzērienu iegādei

Atbilstoši Alkoholisko dzērienu aprites likuma prasībām, pirms pirkuma apmaksas Pircējam ir jāapliecina, ka ir vismaz 18 gadus vecs. Savas identitātes un vecuma apliecināšanai Pircējs var izmantot kādu no šiem vecuma autentificēšanas rīkiem – Smart ID vai eParaksts mobile.

  1. Izmantojot Smart ID – lai apstiprinātu vecumu Pircējam būs nepieciešama Smart ID pilnas piekļuves versija ar kvalificēto elektronisko parakstu (drošības līmenis1). To iespējams pārbaudīt Smart ID aplikācijā sadaļā "Izvēlne" - "Lietotāja informācija" - "Konta līmenis: Smart-ID kvalificēts elektroniskais paraksts". UZMANĪBU: Smart ID pamata versija nav izmantojama identitātes un vecumu apstiprināšanai. Pēc Smart ID uzstādīšanas viedierīcē, konts jāpiereģistrē. Pircējam būs nepieciešams ievadīt savu personas kodu. Pēc tam viedierīcē, kurā ir Smart ID konts, parādīsies paziņojums, par nepieciešamību apstiprināt autentifikāciju ar PIN1 kodu. Jāņem vērā, ka Latvijā izsniegtos jaunā parauga personas kodus, kas nesatur dzimšanas datus, nevarēs reģistrēt tiešsaistē un būs jādodas uz bankas filiāli.
  2. Izmantojot eParaksts mobile – Pircējam būs nepieciešams ievadīt savu eParaksts lietotāja kodu. Pēc tam viedtālruņa e-paraksts mobile lietotnē būs nepieciešams apstiprināt autentifikāciju, izmantojot PIN kodu vai biometriskos datus. 
Pirkt alkoholiskos dzērienus

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME. ALKOHOLISKO DZĒRIENU PĀRDOŠANA, IEGĀDĀŠANĀS UN NODOŠANA NEPILNGADĪGĀM PERSONĀM IR AIZLIEGTA!