Alkoholisko dzērienu iegāde

Atbilstoši jaunajām normatīvajām prasībām, no 28.12.2020, iegādājoties alkoholiskos dzērienus, ir nepieciešams apstiprināt savu identitāti un vecumu ar kvalificētiem drošas elektroniskās identifikācijas līdzekļiem, piemēram Smart-ID.

Speciālo atļauju (licenci) alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecībai var apskatīt ŠEIT. Pielikums ŠEIT.

Vecuma apliecināšanas rīki alkoholisko dzērienu iegādei

Enerģijas dzērienu un alkoholu saturošu dzērienu apritē Pārdevējs ievēro atbilstošajos normatīvajos aktos noteiktos aizliegumus un ierobežojumus alkoholisko dzērienu iegādei un piegādei. Pircējs var pasūtīt enerģijas dzērienus un/vai alkoholu saturošus dzērienus (Noteikumos saukti arī kā alkoholiskie dzērieni) tikai, ja Pircējs- fiziska persona ir sasniegusi 18 gadu vecumu. Veicot pirkumu interneta veikalā, ir nepieciešama Pircēja identitātes un vecuma pārbaude, pirms pirkuma apmaksas Pircējam būs nepieciešams apliecināt, ka ir vismaz 18 gadus vecs, Pircēja identitātes un vecuma apliecināšanai izmantojot Pārdevēja piedāvāto un normatīviem aktiem atbilstošu elektroniskās identifikācijas veidu (kvalificēts vai kvalificēts paaugstinātas drošības elektroniskās identifikācijas līdzeklis):

  1. Izmantojot Smart ID – lai apstiprinātu vecumu Pircējam būs nepieciešama Smart ID pilnas piekļuves versija ar kvalificēto elektronisko parakstu (drošības līmenis1). To iespējams pārbaudīt Smart ID aplikācijā sadaļā "Izvēlne" - "Lietotāja informācija" - "Konta līmenis: Smart-ID kvalificēts elektroniskais paraksts". UZMANĪBU: Smart ID pamata versija nav izmantojama identitātes un vecumu apstiprināšanai. Pēc Smart ID uzstādīšanas viedierīcē, konts jāpiereģistrē. Pircējam būs nepieciešams ievadīt savu personas kodu. Pēc tam viedierīcē, kurā ir Smart ID konts, parādīsies paziņojums, par nepieciešamību apstiprināt autentifikāciju ar PIN1 kodu. Jāņem vērā, ka Latvijā izsniegtos jaunā parauga personas kodus, kas nesatur dzimšanas datus, nevarēs reģistrēt tiešsaistē un būs jādodas uz bankas filiāli.
  2. Izmantojot eParaksts mobile – Pircējam būs nepieciešams ievadīt savu eParaksts lietotāja kodu. Pēc tam viedtālruņa e-paraksts mobile lietotnē būs nepieciešams apstiprināt autentifikāciju, izmantojot PIN kodu vai biometriskos datus. 

Alkoholiskos dzērienus iespējams apmaksāt tikai bezskaidras naudas norēķinu veidā. Pircējs var pasūtīt enerģijas dzērienus un/vai alkoholu saturošos dzērienus jebkurā laikā, bet šīs preces tiek piegādātas tikai laika posmā no 08:00 līdz 22:00. Ja jebkādu iemeslu dēļ faktiskais piegādes laiks ir agrāks vai vēlāks par norādītajām stundām un pasūtījums satur alkoholu saturošus dzērienus, preces paliks pie Pārdevēja kurjera un Pircējam noteiktā kārtībā tiks atgriezta par precēm samaksātā nauda. Pārdevējam ir tiesības no tās ieturēt piegādes izdevumus.

Alkoholisko un enerģijas dzērienu piegādi var saņemt pilngadīga persona, kas sasniegusi vismaz 18 gadu vecumu. Saņemot preces, Pircējs uzrāda kurjeram savu vecumu apstiprinošu spēkā esošu personas apliecinošu dokumentu (Latvijas Republikas (vai ārvalsts) pilsoņa pasi, Latvijas Republikas (vai ārvalsts) pilsoņa personas identifikācijas apliecību). Pircējam šāds vecumu apliecinošs dokuments jāuzrāda, ja tā vecums nepārsniedz 25 gadus, bet pēc kurjera pieprasījuma arī citos gadījumos. Pircējam neuzrādot personas dokumentu, uzrādot spēkā neesošu personas dokumentu vai noskaidrojoties, ka Pircējs ir jaunāks par 18 gadiem, Pārdevējs alkoholu/enerģijas dzērienus nenodod Pircējam un ir uzskatāms, ka preču (alkohola/enerģijas dzērienu) piegāde nav iespējama Pircēja vainas dēļ un līgums par tādu preču pārdošanu uzskatāms par nenoslēgtu. Pircējam noteiktā kārtībā tiks atgriezta par precēm samaksātā nauda. Pārdevējam ir tiesības no tās ieturēt piegādes izdevumus.

Pirkt alkoholiskos dzērienus

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME. ALKOHOLISKO DZĒRIENU PĀRDOŠANA, IEGĀDĀŠANĀS UN NODOŠANA NEPILNGADĪGĀM PERSONĀM IR AIZLIEGTA!